The Haunted jako drugi headliner zagra na tegorocznej edycji Metal Mine Festival w Wałbrzychu.

The Haunted jako drugi headliner zagra na tegorocznej edycji Metal Mine Festival w Wałbrzychu.

W 1996 muzyczny świat obiegła informacja, że zespół At The Gates kończy działalność. Jednak muzycy nie zamierzali próżnować i w tym samym roku na gruzach ATG Adrian Erlandsson (perkusja), Jonas Björler (bas) oraz Anders Björler (gitara) powołali do życia formację pod szyldem The Haunted. Artyści nie planowali popełniać muzycznej rewolucji i pozostali zespołem wiernym nurtowi szwedzkiego melodyjnego death metalu. Po dwóch latach The Haunted wypuścili debiutancki album, zaś wydany w 2001 roku krążek One Kill Wonder otrzymał niemałe wyróżnienie, bowiem szwedzki przemysł muzyczny wręczył im nagrodę w kategorii: „Najlepszy zespół w kategorii hard rock”. Komercyjny sukces w karierze The Haunted otworzył im większe możliwości koncertowe i dotarcie do fanów na całym świecie. Zespół przez kolejne lata działalności nadal budował swoją pozycję na muzycznym rynku, dzieląc scenę z takimi tuzami metalowej muzyki, jak Nile, Slayer, Exodus czy Dark Tranquility. Bezsprzecznie można ich uznać za jeden z najważniejszych zespołów w swoim gatunku. Po trzech latach przerwy, w ubiegłym roku zespół zaprezentował fanom nowy studyjny album zatytułowany Strength in Numbers, który zawiera esencję melodyjnego death metalu.

 

Ponadto do składu festiwalu dołączają:

– Azarath, który od 20 lat pod wodzą Inferno z Behemoth, szerzy swój plugawy przekaz otoczony black/death metalową muzyką.

– Hypnos, czyli jeden z czołowych przedstawicieli czeskiej sceny metalowej, lubujący się w death metalowych dźwiękach założony w 1999 roku przez Bruno i Pegasa z legendarnej kapeli Krabathor.

– Mentor, który wydanym w 2016 roku albumem „Guts, Graves and Blasphemy” narobił sporo szumu na polskiej scenie. Szykujcie się na solidną porcję energetycznej muzyki.