Decapitated headlinerem trzeciej edycji Metal Mine Festival 2018

Od ponad dwóch dekad są obecni na metalowych scenach! Zdobyli uznanie fanów na całym świecie. Zatem z dumą ogłaszamy: DECAPITATED headlinerem 3 edycji Metal Mine Festival!!

Warto przypomnieć, że na początku działalności przy produkcji kultowej już płyty Winds of Creation pracował lider legendarnej death metalowej grupy VaderPiotr „Peter” Wiwczarek. Po wydaniu pierwszego albumu Decapitated był określany jako „nadzieja death metalu”, a każdy kolejny album sukcesywnie wynosił zespół na coraz to wyższy poziom. Przykry incydent, jakim był wypadek zespołu podczas trasy w Białorusi w 2007 roku spowodował przerwę w działalności. Jednak po dwóch latach Decapitated powrócili na scenę w wielkim stylu oraz nowym składzie, do którego Wacław „Vogg” Kiełtyka zaprosił wokalistę Rafała Piotrowskiego (ex-Ketha), basistę Filipa Hałuchę (Masachist, Vesania) oraz niezwykle utalentowanego austriackiego perkusistę Kerima Lechnera (obecnie Septicflesh). W swoim dorobku zespół ma już siedem długogrających płyt i w zasadzie ciężko jest wskazać tę najlepszą, bowiem każda z nich ma swój specyficzny charakter. Skład zespołu się ustabilizował i od 2016 roku basistą jest Hubert Więcek (Banisher, Redemptor), a za zestawem perkusyjnym zasiada Michał Łysejko (Morowe). Wydany w 2017 roku album Anticult, który zebrał mnóstwo przychylnych opinii, tylko potwierdza fakt, iż jest to jeden z najlepszych polskich zespołów grających ekstremalny metal.

Śledźcie stronę internetową oraz profil na Facebooku festiwalu Metal Mine, bowiem już wkrótce ogłosimy kilka kolejnych ciekawych zespołów, które zaszczycą nas swoją obecnością.